Krótki poradnik jak dobrze przygotować się do sesji narzeczeńskiej, ślubnej, małżeńskiej lub dowolnej innej.

Krzysztof Turek

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

Jeśli nie jesteśmy zawodowymi modelami przygotowanie się do sesji zdjęciowej może spędzić nam sen z powiek, szczególnie jeśli mowa o sesji ślubnej. Uroczystości tego rodzaju zazwyczaj są nie to powtórzenia i o ile to po stronie fotografa leży cała odpowiedzialność za reportaż ślubny wykonywany w dniu ceremonii, to na sesję plenerową mamy zdecydowanie większy wpływ. Co należy więc zrobić, aby dać z siebie wszytko w tym ważnym dniu? wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad:

  • zadbajmy o nasze dobre samopoczucie, ponieważ uczucia widać na zdjęciach. Jeśli pojawiły się jakieś niespodziewane problemy przełożony sesję plenerową na inny termin.
  • zaangażujmy się w sesję – obie strony zarówno fotograf jak i para młoda muszą się skupić na sesji. W przeciwnym przypadku na zdjęciach będziemy dosłownie wyglądali na nieobecnych.
  • sprawdźmy pogodę – fotografie wykonywane na siłę w dużym upale albo wręcz przeciwnie w trakcie ulewnego deszczu lub przeszywającego zimna są bardzo niekomfortowe. Warunki pogodowe zdecydowanie wpływają na nasz wygląd w związku z czym nie ma sensu robić nic na siłę.
  • zabierzmy ubrania na zmianę – w przypadku sesji rodzinnej lub narzeczeńskiej może to urozmaicić zdjęcia.
  • sprawdźmy miejsce sesji plenerowej – zazwyczaj umawiamy się z fotografem dużo wcześniej na konkretną lokalizację. Sprawdźmy jednak kilka dni wcześniej czy dane miejsce jest otwarte i czy nie znajduje się na przykład w remoncie.
  • zróbmy duże gadżety – jeśli planujecie zabrać ze sobą jakieś gadżety zadbajcie o to, aby były one duże. Dzięki temu będą one dobrze widoczne na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera, akceptujesz politykę prywatności