Jak przygotować się do sesji zdjęciowej - TylkoFotografia

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

Jeśli nie jesteśmy zawodowymi modelami przygotowanie się do sesji zdjęciowej może spędzić nam sen z powiek, szczególnie jeśli mowa o sesji ślubnej. Uroczystości tego rodzaju zazwyczaj są nie to powtórzenia i o ile to po stronie fotografa leży cała odpowiedzialność za reportaż ślubny wykonywany w dniu ceremonii, to na sesję plenerową mamy zdecydowanie większy wpływ. Co należy więc zrobić, aby dać z siebie wszytko w tym ważnym dniu? wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad:

  • zadbajmy o nasze dobre samopoczucie, ponieważ uczucia widać na zdjęciach. Jeśli pojawiły się jakieś niespodziewane problemy przełożony sesję plenerową na inny termin.
  • zaangażujmy się w sesję – obie strony zarówno fotograf jak i para młoda muszą się skupić na sesji. W przeciwnym przypadku na zdjęciach będziemy dosłownie wyglądali na nieobecnych.
  • sprawdźmy pogodę – fotografie wykonywane na siłę w dużym upale albo wręcz przeciwnie w trakcie ulewnego deszczu lub przeszywającego zimna są bardzo niekomfortowe. Warunki pogodowe zdecydowanie wpływają na nasz wygląd w związku z czym nie ma sensu robić nic na siłę.
  • zabierzmy ubrania na zmianę – w przypadku sesji rodzinnej lub narzeczeńskiej może to urozmaicić zdjęcia.
  • sprawdźmy miejsce sesji plenerowej – zazwyczaj umawiamy się z fotografem dużo wcześniej na konkretną lokalizację. Sprawdźmy jednak kilka dni wcześniej czy dane miejsce jest otwarte i czy nie znajduje się na przykład w remoncie.
  • zróbmy duże gadżety – jeśli planujecie zabrać ze sobą jakieś gadżety zadbajcie o to, aby były one duże. Dzięki temu będą one dobrze widoczne na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera, akceptujesz politykę prywatności