Test i recenzja kompaktowego mikrofonu pojemnościowego RODE NT-USB mini, który mimo niewielkich rozmiarów pozwala nagrywać wysokiej jakości dźwięk.

Krzysztof Turek

Rode NT-USB mini – recenzja

Po dłuższym czasie nagrywania filmów z dość wątpliwej jakości dźwiękiem postanowiłem zmienić mikrofon i zakupiłem tytułowy mikrofon firmy RODE. Do tej pory nagrywałem różnego rodzaju sprzętem włączając w to zestaw słuchawkowy (!) oraz mikrofony wbudowane w laptopa, niestety nic nie przynosiło zadowalających efektów.

Wybierając nowy mikrofon przyjąłem założenie że filmy nagrywam głównie w domu przez co nie jest mi potrzebny mikrofon który montuje się do gorącej stopki aparatu. Zupełnie wystarczającym okazał się mikrofon który mogę podłączyć tylko do komputera, dzięki takiemu. Dzięki połączeniu za pomocą kabla USB-C w praktyce ogranicza mnie jedynie długość jego długość co absolutnie nie wpływa na jakość rejestrowanego dźwięku ponieważ już w mikrofonie jest zamieniany na sygnał cyfrowy. Oczywiście nie jest wymagane żadne dodatkowe źródło zasilania całość jest w pełni zasilana za pomocą kabla sygnałowego.

Specyfikacja mikrofonu RODE NT-USB mini

Struktura akustycznaGradient ciśnienia
Rodzaj mikrofonuMikrofon elektretowy
Wbudowana elektronikaPrzetwornik A/D, intefejs USB
Charakterystyka kierunkowaKardioidalna
Zakres częstotliwości20 Hz – 20 kHz
Makszymalne ciśnienie akustyczne SPL @ 1% THD121 dB (A-ważone, zgodnie z IEC651)
Częstotliwość próbkowania48 kHz
Rozdzielczość124 bity
Wyjście analogowesłuchawkowe 3,5 mm
Masa585 gram
Wysokość141,9mm
Wysokość54,5mm
Wysokość89,3mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*