Test paska na rękę Clutch firmy Peak Design oraz porównanie ze standardowymi paskami dołączanymi do aparatu.

Krzysztof Turek

Test paska Clutch firmy Peak Design

Na dynamicznym rynku fotograficznym dostępnych jest mnóstwo produktów, które ułatwiają pracę. Jednym z wyjątkowo przydatnych elementów jest pasek na rękę, który jest bohaterem dzisiejszej recenzji.

Typowy pasek na szyję dołączony do aparatu, mimo swoich zalet, ma swoich zwolenników i przeciwników. Choć umożliwia łatwe noszenie i dostępność aparatu, może powodować ból szyi przy długotrwałym użytkowaniu.

Dlatego postanowiłem przetestować pasek na rękę, mający ułatwić obsługę aparatu podczas dłuższej pracy. Wybór padł na model Clutch firmy Peak Design. Zdecydowałem się na niego z uwagi na prosty montaż, który umożliwia szybkie odpięcie. Niestety, to mocowanie może utrudniać korzystanie ze statywów.

W skład zestawu wchodzą:

  • pasek Clutch,
  • płytka mocująca w wersji V3,
  • 2 zawieszki (Anchor),
  • woreczek z mikrofibry,
  • kluczyk imbusowy

Powyższe elementy to własne projekty firmy Peak Design, więc doskonale będą współpracowały z innymi produktami tej marki.

W najszerszym miejscu pasek ma 51 milimetrów szerokości i możemy regulować jego długość w zakresie od 19 do 29 centymetrów co oznacza, że możemy go dobrze dopasować do aparatów z gripem. Udźwig jest z kolei szacowany na 90 kilogramów co jest imponujące, ale osobiście nie wyobrażam sobie aż tak ciężkiego sprzętu.

Materiały użyte do budowy paska są bardzo wysokiej jakości przez co sprawia on wrażenie solidnego. Od środka wykończony jest mikrofibrą przez co, jeśli dłużej go używany ręka nie będzie się aż tak mocno pocić.

Warto dodać, że producent gwarantuje dożywotnią gwarancję. Osobiście polecam pasek Clutch, korzystam z niego od jakiegoś czasu i stanowi on wygodne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wygodnego noszenia sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera, akceptujesz politykę prywatności