Tablet graficzny Wacom Intuos Pen S możemy uznać za wejście do świata edycji grafiki przy pomocy piórka. Mimo niskiej ceny jest bardzo funkcjonalny.

Krzysztof Turek

Test tabletu Wacom Intuos Pen S

Tablet graficzny to urządzenie, które może pomóc w obróbce fotografii wprowadzając naturalny sposób obsługi urządzenia wskazującego. Wacom Intuos Pen S jest najmniejszym z rodziny urządzeń firmy Wacom który w wersji, którą posiadam wyposażony jest w komunikację bezprzewodową zgodną ze standardem Bluetooth. Tablet śmiało zmieści się torbie na laptopa, jednocześnie obszar roboczy jest na tyle duży zapewniając wygodną i ergonomiczną pracę w programie graficznym. W skład zestawu wchodzi oczywiście piórko, które jest bardzo dobrze wyprofilowane, ale, w mojej opinii, zbyt lekkie. Cały zestaw wykonany jest dość dobrze oczywiście biorąc pod uwagę jego cenę.

Tablet doskonale współpracuje zarówno z systemem operacyjnym jak również z wieloma programami graficznymi, gorąco polecam jego użycie w zastępstwie myszki a nie jako jej uzupełnienie. Osoby prawo jak i lewo ręczne będą równie zadowolone, a dzięki pracy bezprzewodowej pozbywamy się również plątającego się na biurku kabla.

Producent do zestawu dołącza również oprogramowanie i tutaj ważna uwaga, udało mi się znaleźć zestawy wyposażone w różne programy graficzne.

Poniżej dane techniczne recenzowanego modelu:

ModelCTL-4100WL
PiórkoWacom Pen 4K (LP-1100K)
Technologia działaniaRezonans magnetyczny
KolorCzarny
Ilość poziomów nacisku4096
Rozdzielczość2540 lpi
Szybkość odczytu (Piórko)133 pps
ŁącznośćUSB, Bluetooth
BateriaWbudowana
Czas pracyMinimum 15 godzin
Czas ładowaniado 3,5 godziny
Rozmiar200 x 160 x 8.8 mm
Rozmiar obszaru aktywnego152.0 x 95.0 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera, akceptujesz politykę prywatności