Test tabletu Wacom Intuos Pen S

Tablet graficzny Wacom Intuos Pen S możemy uznać za wejście do świata edycji grafiki przy pomocy piórka. Mimo niskiej ceny jest bardzo funkcjonalny.

Krzysztof Turek

Tablet graficzny to urządzenie, które może pomóc w obróbce fotografii wprowadzając naturalny sposób obsługi urządzenia wskazującego. Wacom Intuos Pen S jest najmniejszym z rodziny urządzeń firmy Wacom który w wersji, którą posiadam wyposażony jest w komunikację bezprzewodową zgodną ze standardem Bluetooth. Tablet śmiało zmieści się torbie na laptopa, jednocześnie obszar roboczy jest na tyle duży, że zapewnia wygodną i ergonomiczną pracę w programie graficznym.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajdziemy tablet, trzy wymienne końcówki do piórka, kabel USB micro (o kątowej końcówce). Warto zaznaczyć, że piórko posiada dwa programowalne przyciski, niestety zabrakło “gumki”, która była dostępna w poprzednim modelu. Cały zestaw wykonany jest dość dobrze oczywiście biorąc pod uwagę jego cenę.

Czułość i Wygoda Użytkowania

Tablet oferuje 4096 stopni nacisku, co sprawia, że jest bardzo precyzyjny, szczególnie podczas edycji zdjęć. Cieszy mnie również fakt, że nie pojawiły się na nim żadne rysy w trakcie używania, co zdarzało się w przypadku modelu, który wcześniej posiadałem.

Tryby Pracy

Tablet posiada dwa tryby pracy. Pierwszy odzwierciedla ekran komputera, co, moim zdaniem, jest niewygodne na mniejszym tablecie. Wygląda to tak że powierzchnia tabletu odpowiada ekranowi monitora co może sprawiać problemy w trafieniu w odpowiednie miejsce na ekranie. Drugi tryb odpowiada zwykłej myszce, co ułatwia pracę, szczególnie podczas edycji grafiki.

Problemy Techniczne

W trakcie testów napotkałem drobne problemy z przyciskiem, który początkowo działał nietypowo. Jednak po kilku próbach, wszystko wróciło do normy.

Cena i Dostępność

Zakupiłem tablet na Amazonie za około 378 złotych, co było o około 50 złotych taniej niż w lokalnych sklepach.

Podsumowanie

Tablet Wacom Intuos Pen to świetna inwestycja dla osób zajmujących się grafiką i edycją zdjęć. Jego mobilność oraz precyzja czynią go idealnym narzędziem dla osób poszukujących alternatywy dla myszki. Mimo drobnych niedociągnięć, uważam, że to solidny sprzęt.

Tablet doskonale współpracuje zarówno z systemem operacyjnym jak również z wieloma programami graficznymi, gorąco polecam jego użycie w zastępstwie myszki a niekoniecznie jako jej uzupełnienie. Osoby prawo jak i leworęczne będą równie zadowolone, a dzięki pracy bezprzewodowej pozbywamy się również kolejnego kabla z naszego biurka.

Poniżej dane techniczne recenzowanego modelu:

ModelCTL-4100WL
PiórkoWacom Pen 4K (LP-1100K)
Technologia działaniaRezonans magnetyczny
KolorCzarny
Ilość poziomów nacisku4096
Rozdzielczość2540 lpi
Szybkość odczytu (Piórko)133 pps
ŁącznośćUSB, Bluetooth
BateriaWbudowana
Czas pracyMinimum 15 godzin
Czas ładowaniado 3,5 godziny
Rozmiar200 x 160 x 8.8 mm
Rozmiar obszaru aktywnego152.0 x 95.0 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera, akceptujesz politykę prywatności