Fotografowanie w technice HDR pozwala na uzyskanie zdjęcia o rozszerzonym zakresie tonalnym, pozwalając wydobyć szczegóły z jasnych i ciemnych miejsc.

Krzysztof Turek

Zdjęcia w technice HDR

W jaki sposób robić zdjęcia w technice HDR, odpowiedź na to pytanie jest stosunków prosta wykonać serię zdjęć używając opcji bracketingu – technikę każdy może opanować dosłownie w kilka minut, ale w jaki sposób robić takie zdjęcia poprawnie tutaj należy już nieco się zastanowić.

Poza odpowiednim ustawieniem aparatu należy bardzo poważnie podejść do samego wyboru fotografowanej sceny, rezultaty bardzo mocno zależą od tego co chcemy sfotografować oraz od tego w jaki sposób oświetlony jest nasz obiekt. Całość musi uzupełnić odpowiedni program, który złoży nasze zdjęcia jedną całość, standardowym wyborem będzie program Lightroom, jednak możemy również posłużyć się programami Affinity Photo lub ON1 HDR

Instrukcja jak złożyć zdjęcia źródłowe w pojedynczy plik w programie Lightroom znajduje się w filmie a przykładowy zestaw zdjęć do pobrania poniżej:

Pobieranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera, akceptujesz politykę prywatności