Artykuły

Artykuły zawierające podstawową wiedzę fotograficzną oraz krótkie tutoriale ułatwiające edycję zdjęć oraz zwiększające efektywność edycyjnego workflow.

Tryby pomiaru światła

Obecne w każdym aparacie znajdziemy miernik natężenia światła, posiada on kilka trybów pracy co wpływa na różne efekty w oświetleniu fotografowanej sceny.

Więcej...


Pixelmator PRO – AI w najlepszym wydaniu

Program Pixelmator PRO do doskonała alternatywa dla Photoshopa, a jego doskonała implementacja sztucznej inteligencji dodatkowo rozszerza jego możliwości.

Więcej...


Co to jest autofocus i jak działa?

Autofocus to układ służący do automatycznego ustawiania ostrości w wybranym punkcie, opierający się na detekcji fazy, kontrastu.

Więcej...


Lightroom – 7 narzędzi które warto poznać

Program Adobe Lightroom posiada mnóstwo narzędzi do edycji plików RAW, dzięki wybranym siedmiu z nich nawet początkujący mogą uzyskać dobre efekty.

Więcej...


Lightroom Classic w Polskiej wersji językowej

Adobe w wersji 11.5. programu Lightroom Classic udostępniło bez większego rozgłosu Polską wersję językową która ułatwi pracę początkującym fotoedytorom.

Więcej...


Kiedy fotografować smartfonem?

Fotografia z użyciem smartfonu może wydawać się raczej amatorską zabawą. Są jednak sytuacje w których użycie telefonu do wykonania zdjęć jest idealne.

Więcej...